Bandırma Haberleri

GÜNDEM / 29 Nisan 2023

6 Nisan 1920

1- Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST’i ziyaret edecek, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşecek, Gündoğdu Meydanı’nda İzmir mitingine katılacak.

(İstanbul/11.00/13.00/İzmir/15.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, OSTİM Konferans Salonu’nda OSTİM yönetimi ve iş insanları ile bir araya gelecek, Yenimahalle’de Kayseri hemşehri dernekleri temsilcileriyle buluşacak.

(Ankara/13.30-20.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri ve Isparta mitinglerine katılacak.

(Kayseri/13.00/Isparta/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Bekir Bozdağ, esnafla buluşacak, seçim irtibat bürolarının açılışlarına iştirak edecek.

(Şanlıurfa/10.00/12.00/15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Yaşlanma Vizyon Belgesi ve Yaşlı Hakları Ulusal Eylem Planı tanıtım programında konuşacak.

(İstanbul/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Murat Kurum, Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde, “Tokatlılar Buluşması” etkinliğinde yer alacak.

(İstanbul/19.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Süleyman Soylu, Eyüpsultan’da Rami Stadı’nın açılışına katılacak, burada miting yapacak ve Şöhretler Maçı’nı izleyecek. Bakan Soylu, Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST’i ziyaret edecek, Esenler mahalle buluşmasında vatandaşlarla bir araya gelecek.

(İstanbul/15.30/17.00/19.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Kültür Sanat Merkezi’nin açılışına iştirak edecek.

(Samsun/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eskişehir ve Kütahya’da, partisinin düzenlediği “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı açık hava toplantılarına katılacak.

(Eskişehir/14.00/Kütahya/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

7- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şanlıurfa’da Haleplibahçe Mahallesi’ndeki seçim koordinasyon merkezinin açılışında bulunacak.

(Şanlıurfa/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

8- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, MÜSİAD Genel Kurulu’na, AK Parti Bahçelievler Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışına ve AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenecek katılım törenine iştirak edecek.

(İstanbul/10.00/16.00/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

9- Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Balıkesir’de Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda basın açıklaması yapacak ve milletvekili adayları tanıtımına katılacak, Anafartalar ve Kızılay caddelerinde yürüyüş gerçekleştirecek; Bursa’da basın açıklaması yapacak ve halkla buluşacak.

(Balıkesir/13.30-16.00/Bursa/18.00-19.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

10- Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Bandırma Vapuru’nu ziyaret edecek, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelecek, esnafı, Bafra Muharip Gaziler Derneğini, Ka-Def Kavak Dernekler Federasyonunu ve Samsun Balkan Türkleri Derneğini ziyaret edecek.

(Samsun/10.30-19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İzmir İktisat Kongresi’nin açılışında konuşacak.

(İzmir/09.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Tarım ve Orman Bakanı ve AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Vahit Kirişci, 24 derslikli Haydar Aliyev İlkokulu Temel Atma Töreni’ne katılacak, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelecek, seçim bürosu açılışında bulunacak, AK Parti teşkilatıyla bir araya gelecek.

(Kahramanmaraş/11.00-16.45) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov ile ikili görüşme gerçekleştirecek. İki bakan, Türkiye-Azerbaycan Tercihli Ticaret Antlaşması’nı imzalayacak ve basın açıklaması yapacak.

(Samsun/16.30/17.00)

4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çeşitli toplantılara katılacak ve ziyaretlerde bulunacak, Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu’nun kızının düğün töreni ile Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi’nin açılışında yer alacak.

(Trabzon/10.00-19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında, yurt dışında sandık kurulan temsilciliklerde oy verme işlemi devam ediyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Değirmenaltı Diyanet Gençlik Merkezi ile Osmanlı İzleri sergisinin açılışlarına, Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi ve Saffet Konmaz Camisi’ndeki Hafızlık İcazet merasimlerine iştirak edecek.

(Tekirdağ/13.00/14.30/15.15) (Fotoğraflı-Görüntülü)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir Kültür Sanat Fabrikası’nda basın toplantısı düzenleyecek ve açılış törenine katılacak.

(İzmir/11.00/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Spor Toto Süper Lig’in 32. hafta mücadelesi, VavaCars Fatih Karagümrük-Fraport TAV Antalyaspor, Arabam.com Konyaspor-Trabzonspor, MKE Ankaragücü-Kasımpaşa ve Demir Grup Sivasspor-Fenerbahçe maçlarıyla sürecek.

(İstanbul/Konya/16.00/Ankara/Sivas/19.00) (Fotoğraflı)

2- Spor Toto 1. Lig’in 35. haftasına, Ankara Keçiörengücü-Manisa FK, Tuzlaspor-Eyüpspor ve Pendikspor-Çaykur Rizespor maçlarıyla devam edilecek.

(Ankara/13.30/İstanbul/16.00/19.00) (Fotoğraflı)

3- TFF 2. Lig’de 35. hafta gruplarda yapılacak toplam 6, TFF 3. Lig gruplarında 31. hafta toplam 9 maçla başlayacak.

4- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftası başlayacak; Aliağa Petkimspor-TOFAŞ, Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket-Gaziantep Basketbol, Onvo Büyükçekmece Basketbol-AYOS Konyaspor Basketbol maçları yapılacak.

(İzmir/13.00/Denizli/15.30/İstanbul/18.00) (Fotoğraflı)

5- Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu Dörtlü Finali başlayacak; VakıfBank-Aydın Büyükşehir Belediyespor, Türk Hava Yolları-Fenerbahçe Opet yarı final maçları yapılacak.

(İzmir/17.00/20.00) (Fotoğraflı)

6- Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nin play-off 1-4 etabında, Ziraat Bankkart ile Fenerbahçe HDI Sigorta üçüncü maçta karşı karşıya gelecek.

(Ankara/17.00) (Fotoğraflı)

7- Hentbol Kadınlar Süper Lig’in play-off 1. turunda 2. maçlar, Armada Praxis Yalıkavakspor-Üsküdar Belediyespor ve Kastamonu Belediyespor-Görele Belediyespor karşılaşmalarıyla tamamlanacak.

(Muğla/15.00/Kastamonu/16.00) (Fotoğraflı)

8- Formula 1’de sezonun 4. ayağı Azerbaycan Grand Prix’sinin sprint yarışı yapılacak.

(Bakü/16.30) (Fotoğraflı)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

İzmir Seçim Sonuçları Kaynak: AA / Güncel

Kahramanmaraş İstanbul İzmir Güncel Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu