Balıkesir Haberleri

Enerjisa Üretim, Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlilerine eğitim düzenledi

Enerjisa Üretim, öğrencilerin hem mesleki hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim olanakları ve ekipmanlar ile destek sağlayacağı Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlilerine eğitim düzenledi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile Enerjisa Üretim arasındaki iş birliği, Enerjisa Üretim’in sektörün sürdürülebilirliğini sağlama vizyonu kapsamında enerji sektöründe nitelikli çalışan yetiştirilmesine odaklanıyor. Geçen temmuz ayında imzalanan protokol sayesinde öğrenciler, enerji sektörünün gereksinimlerine uygun bir şekilde hazırlanma ve sektörün geleceğine katkı sağlama fırsatı yakalayacak.

Enerjisa Üretim’in İstanbul Ataşehir‘de bulunan merkez ofisini ve Balıkesir‘de bulunan Balıkesir Rüzgar Enerji Santralini 3 günlük program kapsamında ziyaret eden akademik kadro, öncelikli olarak Enerjisa Üretim hakkında detaylı bilgiler alırken rüzgar enerjisinin temelleri, enerji piyasaları, elektrik üretim teknolojileri, enerji santralleri optimizasyonu ve varlık yönetimi, proje mühendisliği, proje geliştirme ve izin süreçleri gibi sektörün temel unsurları ile ilgili alanında uzman profesyonellerden eğitimler alma fırsatı yakaladı. Öğretim görevlileri, Enerjisa Üretim’in merkezi kontrol odası Senkron’u da ziyaret ederken, VR teknolojisi kullanılan alanları deneyimleme şansına sahip oldu. Sadece enerji üretimi konusunda değil, aynı zamanda sürdürülebilirlik ve sektördeki en güncel bilgilere sahip olma konusunda da katkı sağlama amacıyla detaylı bir program hazırlandı.

“SEKTÖRE YÖNELİK PAYLAŞIMLARDA BULUNMAK BİZLER İÇİN DEĞERLİ”

Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, bu iş birliğinin önemini vurgulayarak şunları söyledi:

“Eğitim konusu özellikle yenilebilir alanda sektörün gelişmesi ve sürdürülebilir olması açısından kritik olarak değerlendirdiğimiz başlıklar arasında yer alıyor. Enerjisa Üretim olarak odağımız sektörümüzün büyümesi, gelişmesi ve güçlenmesi ve bu bakış açısıyla geleceğimiz olarak gördüğümüz gençlerimize destek vermek bizim için oldukça önemli. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile yaptığımız iş birliği ile sektördeki insan kaynağının gelişimine katkıda bulunmaya odaklanıyoruz. Akademisyenleri Enerjisa Üretim merkez ofisimizde ve santrallerimizde ağırlamak ve iş birliği kapsamında sektöre yönelik paylaşımlarda bulunmak bizler için değerli. Protokol sayesinde de sektöre nitelikli profesyoneller yetiştirmeye olan taahhüdümüzü bir kez daha göstermeyi amaçlıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu