Balıkesir Haberleri

Balıkesir'de Mera Islah Çalışmaları Devam Ediyor

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü, mera ıslah çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor.

Balıkesir’in verimli toprakları, bitki çeşitliliğinin zenginliği, coğrafi konumu ve ekolojik uygunluğundan ötürü kırsalda kalkınmayı sağlamak ve şehir ekonomisini canlandırmak üzere her türlü tarımsal üretim ile hayvancılığı destekleme devam eden Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortak çalışma sonucunda; 2023 yılı itibariyle il genelinde 25 projede 46 bin dekar alanda Mera Islah ve Yönetimi Projesini uyguladı. 10 projede 26 bin dekar alanda proje çalışmasını sürdürmeye devam ediyor. Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, toplamda 71 bin dekara alanda ıslah takip ve yürütme projesi devam ettiriyor.

Yapılan çalışmalar hakkında konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, “Mera Islah çalışmalarında verilen emeğin amacına ulaştığını görmek çiftçilerimizin yüzünü güldürdü. Bakanlığımız ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalarla Balıkesir genelinde 71 bin dekar alanda Mera ıslah çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Günümüz hayvancılığında en önemli girdilerinden biri olan yem maliyeti için ıslah çalışmaları son derece önemli” dedi. – BALIKESİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu